Kiralama Koşulları

EHLİYET VE YAŞ
Araç kiralayanın kira sözleşmesi sırasında A,B,C,D grubu araçlar için yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması ve 21 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

KİRALAMA SÜRESİ
En az 24 saattir. Aylık veya yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

FİYATLAR
Fiyatlara bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) kasko dahildir. % 18 KDV hariçtir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir.

ÖDEME VE DEPOZİT

Araç tesliminde nakit veya Kredi Kartı ile toplam kira bedeli tahsil edilir. Araç teslim ederken Hgs kullanımları, km aşımı, yakıt durumu, ceza durumu ve hasar durumu kontrol edilir. Ekstra km aşımlarında belirlenen km başına ücret, yakıt eksikse yakıt ücreti, Hgs kullanım ücretleri ve varsa ceza ücretleri kiralayandan tahsil edilir. Hasar durumlarında eğer rapor mevcut ise aracın sigorta kısmında bulunan şartlarca kiralayan kişinin ödemesi gereken tutar varsa tahsil edilir. Rapor tutulmadığı taktirde kaza durumlarında bulunan bütün hasar, serviste kalan günlerin kira ücreti, varsa değer kaybı kiralayan kişiden tahsil edilr.

SİGORTA
- Tüm araçlarımız yüksek modelli olup Rent A Car kaskoludur. Bazı durumlarda muafiyet oluşabilir.
- Sitemizde belirtilen fiyatlara Rent A Car Kasko ücreti dahildir.
- Ek şoför olarak yazdırılmayan sürücülerin (3.şahısların) kullanımı sonucunda oluşan maddi manevi sorumlulukların tamamı kiralayana aittir.
- Kiralayan kişiden kaynaklı kullanıcı hataları (lastik patlaması, uzun süre kullanımlarda debriyaj sıyırması, bakım gecikmelerinden kaynaklı arızalar) sigorta ve kasko kapsamı dışındadır.

Sigortaların geçerli olabilmesi için; trafik kaza raporu ve alkol raporunun kaza yerinden ayrılmadan polis tarafından alınması ve 48 saat içinde en yakın ofisimize ulaştırılması, aracın alkollü veya uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde, aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur. Fiyatlara araçların , yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. Kaza durumunda tutanak, rapor tutturulduğu sürece kaskomuz geçerlidir. Kaskolarda %25 muafiyet vardır. Kaza durumlarında belgelerde eksik olmadığı sürece belirlenen kusurlar olmadığı sürece (alkol, ehliyetsizlik, uyuşturucu, hız) hasar bedeli, değer kaybı ve aracın serviste kaldığı kira ücretlerinin %25'i kadarı kiralayandan tahsil edilmetedir. Kusurlardan herhangi biri olduğu taktirde bunların tamamı kiralayandan tahsil edilir. Hırsızlık Sigortası fiyatlarımıza dahildir, Hırsızlık sigortasının geçerli olabilmesi için aracın anahtarının aracı kiralayan kişide olması gerekmektedir. Anahtarı aracın üzerinde unutulan durumda araç çalınırsa; araç sorunsuz bulunana kadarki durumda günlük kira bedeli, varsa hasar bedelleri kiralayan kişiye aittir. Araç bulunamadığı taktirde (en fazla 30 gün) kiralayan kişi aracın bedelini ödemekle yükümlüdür.

TEMİNAT SÖZLEŞMESİ
Aracın teslimi esnasında kiralayan kişiden telefon numaraları, adres bilgileri, ehliyet ve kimlik bilgileri alınır. Hazırlanan sözleşmeye yazılır. Sözleşme teslimat sırasında teslim eden ve kiralayan kişi tarafından karşılıklı imzalanır. Bu sırada aracın kiralandığı tarih ve saat içerisinde aracın fotoğrafları çekilir ve geldiğinde kontrol etmek amaçlı kayıt altına alınır.

TESLİM VE BIRAKMA
Yaptığınız rezervasyonun tarafımızdan onaylanması durumunda rezervasyon formunuzda belirttiğiniz yerde ve zamanda Dadas Oto Kiralama sizi karşılamak ve aracı teslim etmek mecburiyetindedir. Dadas Oto Kiralama bürolarının bulunduğu yerlerde teslim bırakma ücretsizdir. Bu kentlerde teslim bırakma, önceden haber vermek koşulu ile; otel, işyeri, gar, liman vb. yerlere yapılabilir. Mesafeye göre ücretlendirme uygulanabilir.

TRAFİK CEZALARI
OGS-HGS geçişleri ve trafik cezalarının tamamı müşteriye aittir. Bu cezalar şirkete daha sonra tebliğ edilse dahi müşteri kiralama dönemi içerisindeki OGS-HGS gişeleri ve tüm trafik cezalarından bizzat sorumludur. Ödenmeden geçen ve daha sonra cezalı olarak düşebilecek OGS-HGS geçişleri için kiralayan kişi bilgilendirilip karayolları sitesinde ihlal bölümünde bulunan geçiş veya cezai işlem kadar tutar kiralayan kişiden tahsil edilir.

Araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz.